Kolibříci se cítí spokojeně poblíž jestřábů

Subtilní milovníci nektaru a divocí dravci? To na první pohled nejde do moc hromady. Jenže v Arizoně to možné je a podle všeho to funguje. Mezinárodní tým vědců pozoroval místní kolibříky černobradé (Archilochus alexandri), přičemž se ukázalo, že mají veliký prospěch z hnízdění v blízkosti dvou druhů jestřábů.

Pokračovat ve čtení

Rádiový fénix z hlubokého vesmíru

Astronomové zjistili, že obrovský oblak elektronů ve vzdálenosti 1,6 miliard světelných let, který už dávno vyhasl, se znovu probudil k životu. Úplně jako mýtický fénix. Objevitelé mu přezdívají rádiový fénix, protože vysokoenergetické elektrony září hlavně na rádiových frekvencích.

Pokračovat ve čtení

Jak vyzrát na rozpouštění zmrzliny?

Zmrzlina v horké letním dnu, to je téměř zaručený recept na katastrofu. Zvlášť pokud je v dětské ruce. Svůdné kopečky pistáciové, vanilkové nebo čokoládové zmrzliny se rychle změní v barevné bahno, které ohrožuje všechny v okolí.

Pokračovat ve čtení

Virtualizace ještě není Cloud a proč? poslední workshop

Písek, 27. srpna 2015

Ve čtvrtek 27. 8. 2015 se uskutečnil poslední popularizační seminář díky projektu scienceZOOM2 popularizace VaV s názvem „Virtualizace ještě není Cloud a proč“ pro pracovníky v dalším vzdělávání z píseckých základních a středních škol. Popularizačního semináře se z účastnilo 18 účastníků.

Pokračovat ve čtení

Moderní DC – základ Cloud služeb naposledy

Písek, 25. srpna 2015

V úterý 25. 8. 2015 se uskutečnil jeden z posledních popularizačních seminářů díky projektu scienceZOOM2 popularizace VaV s názvem „Moderní datové centrum – základ Cloud služeb“ pro studenty se zájmem o danou problematiku z Vyšší odborné a Střední průmyslové školy ve Volyni. Popularizačního semináře se z účastnilo 25 studentů za doprovodu dvou pedagogů.

Pokračovat ve čtení